Всі публікації
Українська платформа бізнесу

Українська платформа бізнесу

Бізнес та науково-аналітична спільнота об'єднують зусилля задля спільної розробки та просування документа «Українська платформа бізнесу» (УПБ).

18 Квітня, 2025
Економічна свобода

Поширити

PDF icon
Запрошуємо вас стати співавтором Української платформи бізнесу та приєднатися до коаліції науково-аналітичних кіл й бізнес-спільноти.
Перша в історії Українська платформа бізнесу (УПБ) - це щорічний документ, який є єдиним баченням, узгодженим поглядом ділової та науково-аналітичної спільноти на діловий клімат, економічну політику країни.

Що таке УПБ?

УПБ – це не документ однієї структури чи автора, а спільна позиція всіх об’єднань та організацій, що підтримують документ, бере участь у роботі над ним і готовий стати його співавтором. Це узгоджений погляд українського підприємництва, науково-експертної спільноти та оцінка стану:
1.української економіки; 2. економічної політики; 3. ключових правових, економічних інститутів країни; 4. ділового/інвестиційного клімату; 5. зовнішнього контексту економіки України.
На підставі цієї інформації автори УПБ формулюють конкретні пропозиції щодо:
  • підвищення рівня економічної свободи;
  • підвищення конкурентоспроможності бізнесу та країни;
  • зниження регуляторних, трансакційних витрат;
  • поліпшення якості правових, економічних інститутів.

Які критерії включення пропозицій до УПБ?

  • поліпшення параметрів ділового, інвестиційного клімату для всіх економічних суб'єктів, тобто зниження податкового, регуляторного навантаження, трансакційних витрат;
  • підвищення рівня економічної свободи, якості інститутів захисту приватної власності та верховенства права;
  • недопущення індивідуального, секторального, регіонального лобізму шляхом застосування Урядом дискримінаційних практик;
  • недопущення індивідуальних, секторальних пільг, преференцій, дотацій за рахунок інших секторів економіки;
  • недопущення розширення державних витрат на державні та приватні комерційні проекти;
  • недопущення витіснення державними, державно-приватними ресурсами, інвестиціями проектів приватного бізнесу (crowding out);
  • недопущення збільшення дискреції представників контролюючих, інспекційних, правоохоронних і судових органів під час інтерпретації економічного законодавства.
УПБ це не лише сам документ, це - процес адвокатування підприємництва України в цілому, який розробляється та подається Уряду щорічно.

Хто може взяти участь розробці та адвокатуванні УНБ?

Учасниками, стейкхолдерами УПБ можуть бути асоціації бізнесу, науково-дослідні, аналітичні центри, освітні організації, підприємці, НУО, які підтримують цінності, бачення розвитку українського підприємництва та економіки в цілому. Робота над УПБ не передбачає створення єдиної організації, не накладає на авторів УПБ зобов'язань, які б виходили за рамки процесу добровільної участі в підготовці та адвокатуванні цього документу.
Представлений у вкладенні проект документа УПБ-2025 є результатом тримісячної роботи Робочої групи, яку очолює Ярослав Романчук, президент Міжнародного Інституту Свободи й до якої входять представники науково-аналітичних кіл й бізнес-спільноти.
Запропонований проект складається з кількох розділів. Процес узгодження самого тексту, тих чи інших позицій, обговорення пропозицій від бізнес-спільноти триває.
Особливу увагу варто приділити 5-му розділу документа, де представлені пропозиції від співавторів щодо поліпшення ділового клімату в Україні. Саме щодо цієї частини ми чекаємо від бізнес-асоціацій і підприємців конкретні пропозиції або зауваження щодо поліпшення умов на мікрорівні.

Як саме ідеї та пропозиції Української платформи бізнесу будуть втілюватись у життя?

Після доопрацювання тексту документа Робоча група, разом із ще одним із ініціаторів Платформи - Українським Бізнес-братством та іншими бізнес-асоціаціями, планують проведення всеукраїнського заходу (Асамблея), на якому буде прийнята фінальна редакція документа УПБ з урахуванням пропозицій, що надійшли від співавторів.
Фінальний документ УПБ планується надіслати основним десижнмейкерам у Кабінеті Міністрів, Верховній Раді, Офісі Президента, опублікувати на різних інформаційних майданчиках, адвокатувати для представлення інтересів бізнес-спільноти. Після цього можливі різні варіанти моніторингу виконання рекомендацій УПБ представниками влади: проведення зустрічей у міністерствах та відомствах, звернення до конкретних міністерств, депутатів, інших впливових політиків та урядовців тощо.
Долучайтесь до коаліції та станьте співавтором документа УПБ-2025!
З усіх питань, звертайтесь, будь ласка, до директора ILI Михайла Камчатного за або електронною поштою через контактну форму.

Поширити

PDF icon

Теми

Економічна свобода

Команда ILI photo

Команда ILI

Редакційна команда сайту ILI - висококваліфіковані фахівці з навичками роботи з науковими дослідженнями, у ЗМІ, та також дизайні наукових статей.

Команда ILI YouTubeКоманда ILI Facebook